Nacházíte se na:

HomeO plastových oknechÚdržba oken

Plastová okna a vhodné přípravky pro údržbu

Jak zajistit aby vám plastová okna prokazovala tu nejlepší službu? Přeci tak, že vy prokážete službu jim! A to řádnou a pravidelnou péčí. Jedině tak splní svoji funkci na 100% a bude zachována jejich dlouhá výdrž a kvalita.

Pravidelnou údržbou plastových oken samozřejmě nemyslíme umývání a leštění dvakrát denně ale existuje několik tipů, díky kterým vám vaše plastová okna vydrží o mnoho déle a budou také lépe sloužit. A vzhledem k tomu, že určitě z vaší strany nešlo o investici na rok, bylo by dobré si tyto typy zapamatovat. Plastová okna se vám za to odvděčí mnohaletou službou.

První setkání

Zrovna vám okna nainstalovali? Tak to bude chtít hadr, vodu, kyblík a spoustu pohybů rukou. Protože jedině tak zbavíte svá okna stříkanců od vápna či malty. Tato část je velmi důležitá, protože při ponechání těchto nečistot může dojít např. k vniknutí malty do kování. Tím riskujete zablokování okna či nefunkčnost okenního těsnění.

Po umytí a očištění oken odstraňte jejich ochrannou fólii. Pokud byste na to zapomněli a vzpomněli si za dobu delší jak dva až tři týdny, mohlo by se také stát, že fólie již sejmout nepůjde.

Celoroční péče

Pokud vás ještě teď po umývání všech nečistot bolí ruka, můžeme vás uklidnit. Umývání už vás čeká jen o velikonocích a jiných svátcích. Teď přicházejí na řadu malí ale šikovní pomocníčci - přípravky na ošetření plastových oken. Tady se ale nachází veliký kámen úrazu. Na plastová okna určitě nemůžete jít ozbrojení Prontem proti prachu a leštěnkou, kterou jste našli u prababičky. Přichází tedy otázka, jakými prostředky tedy plastová okna čistit?

Odpověď není tak úplně jednoduchá. Velmi dobrá varianta je zeptat se svého dodavatele na vhodné přípravky. Nicméně občas i samotné firmy dodávající plastová okna nejsou schopna v této situaci poradit. A než abychom běhali po různých prodejnách a dohledávali ty nejlepší přípravky, našli jsme jiné řešení. Společnost Oknostyl (pokud byste ji chtěli navštívit, je to ta u Kuřimi) totiž nabízí opravdu velmi praktickou službu. Svým zákazníkům a nejen jim, nabízí udržovací sadu pro plastová okna. A co v ní naleznete?
  • Clean PVC: prostředek k ošetření povrchů pro plastová okna a dveře
  • Silica: prostředek k údržbě těsnění
  • Oilo: mazivo k údržbě závěsů a kování
  • Clien AL: prostředek pro údržbu hliníkových povrchů
  • Návod v češtině a hadřík
Oknostyl se zaručuje, že tyto výrobky vyvinuté a určené pro plastová okna a dveře nejsou distribuovány v běžné prodejní síti. Takže s jejich udržovací sadou víte, že oknům a dveřím dopřáváte skutečně tu nejlepší a nejkvalitnější péči.

Tato sada vás vyjde na 399 Kč, tedy o mnoho méně než kdybyste podobné výrobky nakupovali v běžné obchodní síti. Nehledě na ušetřený čas při jejich hledání.