Nacházíte se na:

HomeO plastových oknech

O plastových oknech a příslušenství

Právě jste se stali hrdými majiteli plastových oken? Gratulujeme! A už máte vybráno i příslušenství?

Pokud se při této otázce zarazíte a v duchu se ptáte o čem je řeč, čtete ten správný článek. Plastová okna sama o sobě odvedou velmi dobrou službu. V první řadě zabrání zbytečnému úniku tepla nebo naopak průniku studeného vzduchu do bytu. Dále také skvěle odhlučňují, což oceníte zvláště v domech situovaných na rušných místech. Ale plastová okna v kombinaci s příslušenstvím toho umí daleko více!

Žaluzie

Ač je sluníčko vítaným společníkem, jsou občas chvíle, kdy se před ním raději ukryjeme. Při práci s počítačem není zrovna příjemné, když se nám slunce odráží od monitoru. Stejně tak u lenošení s knížkou neoceníme oslňující sluneční paprsky prostupující oknem. Avšak nejen slunce, dokonce i denní světlo je v určitých chvílích nezvaným hostem. Máte – li malé dítě či vám vadí příliš světla při usínání či probouzení se.

Ve všech těchto případech se nabízí jedno efektivní řešení. Nainstalujte si na svoje plastová okna žaluzie. Žaluzie totiž stále představují nejrozšířenější způsob ochrany před sluncem a denním světlem. Mezi jejich největší výhody patří rychlost montáže, minimální údržba a především cenová dostupnost.

Žaluzie pro plastová okna jsou k dostání ve dvou zásadních variantách – vnitřní a venkovní. Po rozhřešení tohoto dilema vás čeká již klasické, a to z jakého materiálu by vaše vysněné žaluzie měli být a v jakém barevném provedení.

Rolety

Jak už jsme zmínili, jsou žaluzie nejrozšířenější způsob ochrany před sluncem a světlem. Avšak, zdá – li se vám, že žaluzie i přesto nejsou tím úplně nejlepším řešením, nabízí se další možnost. Rolety. Správně vybrané rolety mohou perfektně dotvořit vaše plastová okna. A tím pádem celý váš dům získá skvělý designový prvek. A jaký je vlastně rozdíl mezi žaluziemi a roletami? Rolety na rozdíl od žaluzií dokáží ještě lépe bránit prostupu slunečního svitu i denního světla. Vzniká tak opravdu naprostá tma. Díky vzduchové kapse mezi oknem a roletou také nedochází k úniku tepla a také zvuky z venčí mají velmi malou šanci. Takže v kombinaci s plastovým oknem získáváte opravdu dokonalou dvojici.

Parapety

Parapety jsou naprostou designovou nezbytností. Asi každý uzná, že opravdu nelze nechat po zabudování plastových oken okolo pouze holou zeď. Parapet vašemu dílu dodá onu pověstnou korunu a umožňuje dále zkrášlovat interiér přidáním různých květin, obrázků a dalších ozdůbek. Parapety se nabízejí ve variantě vnitřní i venkovní, z různých materiálů a v široké paletě barev.

Sítě proti hmyzu

Nakonec se podíváme na příslušenství, které sice nemá co dočinění ani se vzhledem okna, ani s funkčností ale rozhodně jej oceníte. A to především v létě, kdy na nás útočí různý hmyz počínaje mouchami a konče komáry a další havětí. A kdo z nás by tyto potvůrky chtěl mít doma a celou noc poslouchat jejich láskyplné bzučení, či ráno počítat nové štípance? Asi nikdo. A proto jsou sítě proti hmyzu asi tím nejpraktičtějším příslušenstvím, které si můžete k plastovým oknům pořídit.